תיק הפקה

תוצאת תמונה עבור תיכון חדש תל אביב

תיק הפקה לאתר גמר

https://rakbriutsite1.wordpress.com/

תיכון חדש תל אביב

תפקידים ראשיים:

  • עורך ראשי – ריף מור
  • מעצב (יוצר) האתר – תומר בקרינג   
  • כתב – גל ציון            
  • עורך תוכן אודיו-ויזואלי – הוד דנינו                        
  • משווק ומפיץ – דין מרכוס

מטרת האתר

מטרת האתר היא העלאת המודעות לבריאות בקרב בני הנוער ושיפור הרגלי האכילה שלהם.                                זהו נושא שאנו נתקלים בו לעיתים קרובות ביום יום שלנו, סיפורים אישיים של חברים שלנו שנוגעים לנושא הבריאות בעיקר בתחום המזון. אנחנו חושבים שהנושא לא עולה מספיק לסדר היום וצריך להעלותו, את הבריונות שנגרמת אצל בני נוער בעקבות השמנת יתר, המזון המזיק שמוגש בצה"ל, כיצד לשמור על אורח חיים בריא, איך בלי ששמנו לב האוכל חדר לרשתות האופנה וכיצד אפשר לעבור שינוי בתקופה קצרה מאדם לא בריא ושמנמן לאדם שרירי ובריא?

המסר

המסר הוא לשמור על אורח חיים בריא ולהצית תקווה אצל בני נוער, להראות שגם אם אתה ילד כבד משקל ודחוי, אפשר לעבור את התקופה הזאת. מאנשים שהם לא בריאים ומוזנחים, אפשר לעבור שינוי ולהפוך לבריאים.

קהל היעד

קהל היעד שלנו הם בני הנוער, נערים בגילנו נמצאים במצב הכי פגיע מבחינת דימוי אישי. בעידן בו המדיה מכתיבה לכולם איך להראות, אנשים שנמצאים מחוץ ל" נורמה " נפגעים ועל אחת כמה וכמה בני נוער שביטחונם העצמי לא גבוה והם נמצאים בתהליך של עיצוב אישיותם.

נקודות שאסור שיחסרו

האתר שלנו מדגיש שלבריאות חשיבות עליונה ולכן אסור שיחסר באתר הסבר על חשיבותה של הבריאות ועל האופנים שבהם ניתן לפעול על מנת לשמר אורח חיים בריא.

אפיון האתר

האתר שלנו מאופיין בבריאות. הנקודה החשובה ביותר היא להעביר מסר שאומר שהבריאות היא ערך עליון ואין להקטין ראש בנוגע לדברים הקשורים בו.

בחירת הקונספט הויזואלי

בבחירת הקונספט הויזואלי של האתר רצינו ליצור משהו שגם ייראה טוב וגם יעביר מסר של בריאות. בחרנו ברקע של סוגי פירות דבר שנתן לנו רקע צבעוני ויפה למראה וגם משדר בריאות.

תכנון הממשק

בתכנון הממשק ניסינו לעשות אתר פשוט לתפעול ושהכל יהיה מוצג מול העיניים. לכן, בחרנו בתפריטים שנפתחים ומציגים את כל הכתבות בדרך יעילה ופשוטה.

פלטפורמת האתר

הפלטפורמה שנבחרה לאתר היא wordpress , זהו אתר ליצירת אתרים שהופך את בניית האתר למטלה קלה וכל זה נעשה בצורה שהיא יפה לעין בנוסף לכל. כיוון שלנו כקבוצה אין ניסיון רב בבניית אתרים בחרנו באופציה הזו כיוון שהיא מקלה עלינו בתהליך ואנחנו לא נאלצים להתפשר בנראות האתר.

כתבת אופנת האוכל

על מנת להכין כתבה זו היה עלינו לחקור את הנושא לעומקו. התחקיר כלל חיפש אחר מאות מוצרים שהשראתם מקורה באוכל.  הצילום נעשה באמצעות אייפד ומיקרופון, רוב הצילום כלל ראיונות ומוצרים.  אנו מאמינים שכתבה זו תיצור עניין מכיוון שזהו טרנד חדש ועוד לא ראינו סיקור של הנושא בשום מקום אחר .

 

כתבת אוכל בצבא

מכיוון שאנחנו תלמידי י״ב והשירות הצבאי כבר בפתח היה חשוב לנו לעשות כתבה שתעסוק במסגרת הצבאית, כמובן בהקשר לנושא שלנו והוא בריאות. במהלך הכתבה ראיינו חיילים רבים ומצאנו פגמים בתזונה שחיילי צהל מקבלים. העריכ הייתה די פשוטה, כל שהיה עלינו לעשות הוא לציין את שמות המרואיינים בבאנרים ולהוסיף מוסיקת רקע ובי רול.

 

קליפ אורח חיים בריא

בכתבה זו עשינו משהו מעט יותר מקורה מהכתבות הרגילות. בחרנו להכין קליפ קצר וקצבי המשווה בין אורח חיים בריא ולא בריא. בחרנו לעשות זאת מכיוון שרצינו לחשוב קצת מחוץ לקופסא ולנסות לעשות משהו קצת יותר יצירתי. על מנת ליצור את הקליפ צילמנו קטעים רבים מאותן הזוויות והצבנו אותם אחד על יד השני ע״י שימוש במסך מפוצל.

 

כתבת אורח חיים בריא

בכתבה זו העמקנו בנושא הבריאות היומיומית. מטרת הכתבה הייתה ללמד את הצופים על הרגלים יומיומיים בריאים. לצורך כך ראיינו דיאטנית קלינית שדיברה רבות על דברים הפוגעים בבריאותנו.

 

״אמא אין לי חברים״

כתבה זו עסקה בהשפעות ההשמנה בקרב ילדים. האתר שלנו עוסק בנושא הבריאות ובחרנו לעשות כתבה שתציג גם את הצד של חוסר הבריאות . עשינו זאת ע״י הצגת ההשמנה בקרב ילדים צעירים ואל הדבר משפיעים על חייהם בלימודים בחוגים ועם החברים. הכתבה הייתה כתובה וכללה שתי ראיונות של ילדים שסבלו מהבעיה ודיברו על איך העניין פגע בהם בילדותם.


ריף מור – עורכת וצלמת

בתור צלמת הלכתי עם לראיונות, צילמתי את המרואיינים, הקשבתי להם הבנתי מה אני רוצה להציג בכתבה שלי לאחר מכן התחלתי לערוך את הכתבות וניסיתי להדגיש את הדברים החשובים ביותר. העבודה כעורכת היא עבודה קשה וסיזיפית שבתחילתה אני מכניסה את החומר הנתון לי ולאט לאט מתחילה לסנן את הדברים הפחות חשובים ומעצבת את הכתבה על פי איך שבתחילתה החלטתי שאני מציגה אותה. לאחר שערכתי את הכתבות הוספתי מוזיקת רקע מתאימה. עבודת הצוות שלנו הייתה מנקודת המבט שלי מעניינת ,כל אחד הביא את עצמו והביע את דעתו . בהתחלה שלקחתי על עצמי את תפקיד העורכת והצלמת היה לי קשה. לקח לי זמן ללמוד לערוך ולצלם  כמו שצריך אבל עם הזמן צברתי ניסיון והיום אני נהנית מעבודת העריכה והצילום.

תומר בקרינג – מעצב ויוצר האתר

בתור מעצב ויוצר האתר הייתי צריך לבנות אתר דרך wordpress- אתר לבניית אתרים.

בהתחלה לא ידעתי דבר על בניית אתרים ובשיעורי ניו מדיה למדתי כיצד לפתוח ולעצב אתר. בחרתי לאתר רקע שתואם לנושא שעליו אנחנו עובדים – בריאות, ובחרתי שם לאתר יחד עם שאר חברי הקבוצה וקראנו לאתר: רק בריאות. בבחירת הרקע נתקלתי בקשיים שונים.

רצינו שהרקע יהיה תמונות של פירות וירקות אך כשהעליתי את הרקע לאתר, הוא לא התאים למידותיו מבחינת הגודל וניסינו למצוא את הגודל המתאים והפירות המתאימים שיהיו בצידי האתר ולא יפריעו לרצף גלילת האתר. לאחר התייעצות עם דין(משווק ומפיץ) בחרנו תמונות של פירות וירקות שונים, העלינו אותם לפוטושופ, ועיצבנו את הרקע בצורה שבה אף פרי לא נחתך ולא מפריע לרצף ולאסתטיקה של האתר והגלילה שלו.

פתחתי תפריטים באתר ותייקתי אליהם את הכתבות שהעלו הכתב ועורך התוכן.                 בנוסף תייקתי את הכתבות שהכנו בכיתה י"א והוספתי תמונה נושא לכל אחת מהכתבות.

הוד דנינו – עורך התוכן

בתור עורך התוכן של האתר היה עליי לעבור על כל תוכן שמועלה לאתר ולוודא שהכל תקין. כאדם, אני נורא ורבאלי ואוהב להתבטא ולכן לקחתי על עצמי את תפקיד עורך התוכן.

עבודתי כעורך הייתה מאתגרת ומהנה בו זמנית, מצד אחד הייתי צריך לעבור על כמויות רבות של חומר ומצד שני היה עליי להפעיל את היצירתיות שלי ולחדד את הכתבות שעולות לאתר הן הכתובות והן המצולמות.

עבודתי נטתה להיות יותר אינדיבידואלית מכיוון שרובה נעשה בביתי. היה עליי לכתוב המון לעבור על המון חומר ולדעתי אם היינו עושים זאת כקבוצה זה היה מאבד מיעילותו. כמובן שבמספר מקרים נעזרתי בחברי הקבוצה על מנת לוודא שהכל בסדר ושאול מה דעתם בנושא.

בחרתי להשתתף בניו מדיה מכיוון שרציתי להביא לידי ביטוי את הפן היצירתי שלי, דבר שבמקצועות אחרים בבית הספר כמעט ולא בא לידי ביטוי כלל.

אני רואה באתר אמצעי למסר אידיאולוגי, האתר שלנו מחנך לחיים בריאים מכל הבחינות. מטרתנו בהקמת האתר הייתה לגרום לבאי האתר להבין את חשיבותו של אורח חיים בריא.

גל ציון-כתבת

בתור הכתבת של העבודה, התמקדתי יותר בכתיבת נושא השאלות והראיונות של האישיויות.

היה לי מאוד משמעותי להיות הכתבת מכיוון שהשאלות שנשאלו באו גם ממקום אישי יותר ועם כוונה להוציא כתבות שבאמת אנשים יצפו ויגידו שזה נושא אכן חשוב.

העבודה ככתבת הייתה מאתגרת ומלאת חשיבה איזה שאלות לשאול ואת מי לבחור לראיין שבאמת יראו את הצד האחר שבבריאות.

היה שיתוף פעולה מלא מבחינת חברי הקבוצה וכולנו התחברנו לרעיון ועשינו את מיטב יכולתנו.

האתר שיצרנו הוא אתר שיכול לתת השראה לאנשים ויכולת להתמקד בבריאות, וגם אני הבנתי תוך כדי העבודה שבריאות זה אכן נושא חשוב שראוי לתשומת לב.

בחרתי להגביר את נושא הניו מדיה כדי לנסות כיוון חדש ומעניין יותר ולהיפתח לדברים חדשים ולהוציא את היצירתיות שבי.

דין מרכוס – משווק ומפיץ

בתור המשווק והמפיץ של האתר המטרה שלי הייתה לגרום לכמות רבה של קהל להיכנס לאתר ולקרוא את הכתבות. בחרתי להיות המפיץ מכיוון שאני משתמש המון ברשתות החברתיות בחיי היומיומיים. על מנת לקדם את האתר פתחתי עמודים בפייסבוק ובאינסטגרם שם פרסמתי את הכתבות שלנו.

אני אישית נהנתי מהעבודה בצצות, הרבה יותר קל לבצע דברים כאשר יש איתך אנשים שעושים דברים בשיתוף פעולה מלא.

בחרתי בהתמחות בניו מדיה כיוון שאני מתעניין רבות באקטואליה ובנוסף, זהו מקצוע שאני מעוניין לעסוק בו בעתיד.

בעיניי, האתר מעביר מסר אידאולוגי בנושא הבריאות משום שהכתבות מלמדות על אורח חיים בריא ואיך ליצור אחד כזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s